A 2017-ben alapított a „Pedagógusok a kistelepülésekért” elismerést kapta a jászszentlászlói pedagógus, iskolánk igazgató-helyettese. A díjat Dobos Krisztina, az Antall-kormány emblematikus oktatáspolitikusa, a magyar oktatás elismert szaktekintélye, a Művelődési és Közoktatási Minisztérium helyettes államtitkára emlékére hívták életre.
A díjátadónak ezúttal Kiskunmajsa adott otthont.

Az Alapítvány olyan pedagógusokat részesít elismerésben, akik a térséghez tartozó kistelepüléseken több évtizedes, magas színvonalú szakmai tevékenységet folytattak, vagy éppen szerepet vállaltak a tehetséggondozásban, a település kulturális programjainak szervezésében, a közösségi értékteremtésben.
Az idei díjazottak:

• Feketéné Borbély Zsuzsanna, a gátéri Széchenyi István Általános Iskola igazgatója
  • Gál Katalin, a jászszentlászlói Szent László Általános Iskola tanára, igazgató-helyettese
  • Gellért Imréné nyugdíjas orgoványi pedagógus.